جویدنی آخرین خارجی سمفونی جشنواره

جویدنی: آخرین خارجی سمفونی جشنواره سینمایی فیلم انزوا پیمان جعفری فیلم سینمایی سمفونی تولد

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی باید در اداره استان ها به مطالبه مردم در دوران انتخابات توجه شود/ وزیران از فع

رئیس جمهوری با تاکید بر این که با وجود اختلاف و تنش نمی‌توان به موفقیتی دست یافت، گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات متفاوت مطرح کر

باید در اداره استان ها به مطالبه مردم در دوران انتخابات توجه شود/ وزیران از فع

روحانی: باید در اداره استان ها به مطالبه مردم در دوران انتخابات توجه شود/ وزیران از فعالیت استانداران پشتیبانی کنند

عبارات مهم : استانی

رئیس جمهوری با تاکید بر این که با وجود اختلاف و تنش نمی توان به موفقیتی دست یافت، گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات متفاوت مطرح کردند که باید در اداره استان ها به آن توجه شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه هیأت دولت با تبریک و آرزوی موفقیت جهت هفت استاندار تازه که در جلسه امروز – چهارشنبه – هیأت وزیران معرفی و رأی اعتماد گرفتند، اظهار کرد: پذیرفتن مسئولیت در دوران فعلی به معنای آمادگی جهت ایثار و فداکاری هست، آیا که این افراد می توانند در کار دانشگاهی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موفق تر ظاهر شده است و زندگی راحت تری داشته باشند.

باید در اداره استان ها به مطالبه مردم در دوران انتخابات توجه شود/ وزیران از فع

وی افزود: ولی پذیرفتن مسئولیتی مانند استانداری که عالی ترین مقام دولت در استان ها محسوب می شود، بی تردید مسئولیت سنگین و دشواری هست، لذا همه وزیران باید از فعالیت استانداران به عنوان منتخبان هیات دولت، پشتیبانی کنند.

رئیس جمهوری تصریح کرد: مشروعیت همه ما بر مبنای رأی مردم است یعنی 24 میلیون رأی به عنوان مشروعیت دولت محسوب می شوند و 42 میلیون رأی نیز نشان دهنده استحکام مشروعیت نظام اسلامی است که مردم با حضور پرشور خود در انتخابات، باردیگر این مشروعیت را مورد تأیید قرار دادند.

رئیس جمهوری با تاکید بر این که با وجود اختلاف و تنش نمی‌توان به موفقیتی دست یافت، گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات متفاوت مطرح کر

روحانی توجه به خواست و مطالبه مردم و حفظ روحیه آنها جهت حضور در انتخابات را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات متفاوت مطرح کردند که باید در اداره استان ها به آن توجه شود.

وی با یادآوری این که اساس دولت یازدهم و دوازدهم بر مبنای مشی اعتدال و میانه روی بوده و مردم هم بر همین مبنا به این دولت رأی دادند، اظهارکرد: افراط و تفریط جز ضرر و خسران هیچ نتیجه ای جهت مردم نداشته و نخواهد داشت. مشی اعتدال همان روشی است که اسلام و پیامبر گرامی(ص) به عنوان خط وسط و امت وسط از آن یاد کردند و این مشی باید همواره مبنای کار و فعالیت ما باشد.

روحانی با تأکید بر این که همه مسئولین در رده های متفاوت باید به اعتدال، توجه کنند، یادآور شد: مسئولین همچنین باید به شایسته سالاری توجه جدی داشته باشند و تمام گزینش هایشان بایستی بر مبنای شایستگی انجام شود و نبایستی موضوعاتی مانند اقوام، دوستان و آشنایان تأثیری در گزینش هایشان داشته باشد.

باید در اداره استان ها به مطالبه مردم در دوران انتخابات توجه شود/ وزیران از فع

وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه هرکس از شایستگی بیشتری برخوردار هست، شرعاً نیز حق با اوست و باید مسئولیت را برعهده بگیرد.

وی همچنین توجه استانداران به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را مورد تأکید قرار داد و گفت: آمار سه ماهه اول امسال نشان داد که در مسیر درستی قرار گرفته ایم، لذا باید تلاش کنیم تا رشد اقتصادی موجود به رونق ملموس اقتصادی در کشور تبدیل شود و در این راستا ضرورت دارد به عوامل و لوازم ایجاد رونق اقتصادی توجه شود.

رئیس جمهوری با تاکید بر این که با وجود اختلاف و تنش نمی‌توان به موفقیتی دست یافت، گفت: مردم خواست و مطالبه خود را در دوران انتخابات و در اجتماعات متفاوت مطرح کر

رئیس جمهوری آمار بیکاری بالای 10 درصد را به معنای وجود معضل و مسئله دانست و همگان را به هوشیاری در برابر آسیب های ناشی از این معضل فرا خواند و خاطرنشانکرد: اگر چه شاید تک رقمی شدن بیکاری، ساده نبوده و سخت باشد، ولی همه باید در مسیر برطرف بیکاری تلاش کرده و اجازه نداد که شرایط از این سخت تر شود.

روحانی تصریح کرد: تولید و رونق اقتصادی در استان ها باید عمدتا متکی بر ظرفیت های خود استان و استان های همجوار باشد و استانداران می توانند با برطرف موانع، عالی ترین عملکرد را در جذب سرمایه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی داشته باشند.

باید در اداره استان ها به مطالبه مردم در دوران انتخابات توجه شود/ وزیران از فع

وی اضافه کرد: امروز جهت توسعه کشور نیازمند سرمایه و فناوری هستیم و استانداران با برداشتن موانع و جذب بخش شخصی و سرمایه ایرانیان خارج از کشور و نیز سرمایه خارجی در توسعه شتابان استان ها تأثیرگذار باشند.

رئیس قوه مجریه با بیان این که هر استانی شاخصه و استعداد خاص خود را دارد و جهت ایجاد رونق و توسعه بایستی به این شاخصه ها توجه شود، اظهارکرد: عنوان مهم در آمایش سرزمینی این است که هر استانی از یک استعداد و امتیاز برخوردار است و تجربه نشان داده که اگر براساس آمایش سرزمینی حرکت کنیم موفق خواهیم بود و در غیر این صورت پیشرفت و موفقیت قابل توجهی ایجاد نخواهد شد و به مانند حرکت علی رغم جریان رودخانه خواهد بود.

روحانی با تأکید بر این که ایجاد اشتغال پایدار بایستی مهم ترین مسأله در استان ها باشد، تصریح کرد: در این راستا دولت از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، ولی موفقیت مهم استانداران در این عرصه استفاده از توان بخش شخصی و مردم است و چنانچه این بخش ها با همه توان وارد عرصه شوند می توانند شرایط را دگرگون کنند و وظیفه مهم استانداران و مسئولین در این زمینه اصلاح و ایجاد فضای مناسب جهت کسب و کار است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه به مؤلفه های اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب هست، گفت: همه بر درون زا و برون گرا بودن اقتصاد تأکید داریم و در این راستا ستاد اقتصاد مقاومتی فعال است و معتقدیم اقتصاد مقاومتی می تواند حرکت خوبی در توسعه و رونق اقتصادی کشور بوجود آورد.

روحانی خاطرنشان کرد: رابطه خوب استانداران با بانک های استان می تواند جهت ایجاد فعالیت های اقتصادی در استان ها بسیار مؤثر باشد.

رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود وجود فضای امن و آرام در استان ها و کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: فضای جامعه باید امن باشد و نه امنیتی؛ امنیتی شدن فضای جامعه به معنای فرار سرمایه، فرار مغزها و عدم پیشرفت است.

روحانی ادامه داد: جهت پیشرفت و توسعه بایستی فضای جامعه متعادل و آرام باشد. باید توجه داشت که فرهنگ و اخلاق با بگیر و ببند اصلاح نمی شود، بلکه در این زمینه بایستی واقعیت های فرهنگی را به مردم معرفی کرد و در این صورت مردم عالی ترین را گزینش خواهند کرد و پیامبر اسلام(ص) نیز همواره بشیر و نذیر بودند و با این شیوه اخلاق حسنه را در مدینه و مکه جاری کردند.

روحانی همچنین توجه به جوانان و بانوان کشور را مهم دانست و یادآور شد: امروز در فضایی که بانوان کشور تحصیلکرده و در مراتب مدیریتی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی موفق ظاهر شدند، مورد نیاز است در بخش های متفاوت مدیریتی و اشتغال از ظرفیت آنها استفاده شود و بایستی تلاش کنیم عقب ماندگی هایی که از گذشته در این زمینه وجود داشته را جبران کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت و توان جوانان، تأکید شد و در این راستا می توان سن مدیریتی را مقداری پایین آورد و به خوبی از ظرفیت جوانان استفاده کرد.

رئیس جمهوری با تأکید بر اهمیت هماهنگی دستگاه ها و مسئولین اجرایی با قوا و دستگاه های دیگر، اظهارکرد: بدون هماهنگی با قوای دیگر نمی توان در استان ها به موفقیت دست یافت. بایستی با همه دستگاه ها واکنش‌ها و تعامل مناسبی وجود داشته باشد و از توان و امکانات همه دستگاه ها در بخش های اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد.

روحانی خاطرنشان کرد: با وجود اختلاف و تنش نمی توان به موفقیتی دست یافت و از آنجایی که دارای نشانه یکسان و اهداف ملی یکسانی هستیم همه باید دست به دست هم در مسیر پیشرفت کشور گام برداریم.

وی عنوان حقوق شهروندی و ضرورت توجه جدی به آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: اساس سیاست داخلی و فرهنگی و امنیت اجتماعی ما منوط به رعایت حقوق شهروندی هست، همه دستگاه های کشور مکلف هستند، حقوق شهروندی که به آنها ابلاغ شده است را رعایت کنند و با رعایت آن می توان شاهد تحول در سراسر کشور بود.

رئیس جمهوری اضافه کرد: قوه مجریه بایستی پیشگام رعایت و اجرای حقوق شهروندی باشد اگر چه سایر قوا هم باید در این زمینه کمک و یاری کنند.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر به حضور کامل و تمام وقت استانداران در استان محل مأموریت خود، گفت: استاندار و خانواده وی بایستی در محل مأموریت خود به طور کامل و با همه وجود جهت خدمتگزاری مستقر شود.

وی با اشاره به گزینش استانداران تازه جهت استان های قزوین، البرز، فارس، لرستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد، جهت آنها به منظور خدمت به مردم آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش ایرنا، در جلسه امروز هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مدیر جمهوری تشکیل شد، فریدون همتی، عبدالمحمد زاهدی، موسی خادمی، محمد مهدی مروج الشریعه، اسماعیل تبادار، محمد احمدی و محمدعلی نجفی به ترتیب به عنوان استانداران استان های هرمزگان، قزوین، لرستان، خراسان جنوبی، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و البرز رای اعتماد گرفتند.

واژه های کلیدی: استانی | اقتصادی | انتخابات | حسن روحانی | رونق اقتصادی | ریاست جمهوری | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog