جویدنی آخرین خارجی سمفونی جشنواره

جویدنی: آخرین خارجی سمفونی جشنواره سینمایی فیلم انزوا پیمان جعفری فیلم سینمایی سمفونی تولد

گت بلاگز اقتصادی اقشار آسیب پذیر در اولویت یارانه بگیران ، دولت غیرمستقیم به افراد یارانه دهد

دولت می‌تواند بصورت یارانه غیرمستقیم به افراد کمک کند، به عبارتی با ایجاد فضای کسب و کار و اشتغال در جهت اصلاح اقتصاد گام بردارد.

اقشار آسیب پذیر در اولویت یارانه بگیران ، دولت غیرمستقیم به افراد یارانه دهد

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، هدفمندسازی یارانه ها در کشور عزیزمان ایران یکی از مهمترین بخش ها و نمایان ترین بخش طرح تحول اقتصادی هست. در واقع، یارانه سود اقتصادی است که معمولاً دولت ها به تولیدکنندگان کالا جهت تقویت بازار رقابتی پرداخت می کنند.
برخی کارشناسان، تخصیص داده شده است نیافتن بخش مهمی از منابع هدفمندی یارانه ها به بخش تولید را عامل بی اثر سازی یارانه ها دانسته اند.
دولت می تواند غیرمستقیم به افراد یارانه دهد

عبارات مهم : انرژی

حسین وکیلی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی اظهارداشت: زمانی که صحبت از یارانه می شود این پرسش را بوجود می آورد که منبع تامین آن، کجاست آیا که اگر قرار باشد از بانک مرکزی گرفته شود باعث زیاد کردن نقدینگی در بازار خواهد شد که این عنوان آثار تورمی در پی دارد.
وکیلی افزود: زیاد کردن یارانه ها موجب می شود که قدرت خرید مردم اوج برود و همین امر منجر به قرار گرفتن قیمت تورم در روند صعودی خواهد شد.
این کارشناس اقتصادی در پاسخ به این پرسش که با زیاد کردن یارانه، تورم بوجود می آید یا خیر یادآورشد: اگر مبالغ دریافتی از اضافه بهای انرژی و همچنین زیاد کردن قیمت خدمات و کالا که در گذشته بطور صحیح وصول شده است به میزان معقول صورت گیرد انتظار می رود که تورم رخ ندهد.
وی در ادامه با اشاره به پرداخت یارانه که در بسیاری از کشور ها وجود دارد،گفت: دولت می تواند به جای یارانه مستقیم بصورت غیرمستقیم به افراد یاری کند به عبارتی ایجاد فضای کسب و کار در اقتصاد و اشتغال نمونه ای از این موارد است.

اقشار آسیب پذیر در اولویت یارانه بگیران

در ادامه علیرضا ابلغی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی دراین باره اظهارداشت: پرداخت یارانه ها از ابتدا درست نبود آیا که رقمی که به این امر تخصیص داده شده است داده می شود بدون درنظر گرفتن نیاز و توان افراد است.
وی افزود :افرادی که درآمد ماهیانه آن ها پایین است باید اعلام نیاز کنند تا توجه به اقشار آسیب پذیر در اولویت برنامه ها قرار گیرد.
این کارشناس اقتصادی از موفق بودن دولت در زمینه تک رقمی تورم خبر داد و گفت: خوشبختانه دولت توانسته به نحو مطلوب و مناسبی در زمینه تورم عمل کند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انرژی | یارانه | اقتصاد | اقتصادی | خبرنگار | یارانه بگیر | پرداخت یارانه | هدفمندسازی یارانه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog